Гера Богдан Васильович
Наукова ступінь: доктор технічних наук
Вчене звання: професор
Тел. сл.: 032 267 99 74
E-mail: gera-zen@ukr.net
Народився 16 серпня 1948 р. у м. Львові. У 1971 році закінчив механіко-математичний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка, здобувши спеціальність механіка.
По завершенню навчання в університеті був призваний до армії командиром взводу. Після демобілізації працював на інженерній посаді у науково-технічному об’єднанні «Термоприлад», а згодом у Львівському філіалі математичної фізики Інституту математики Академії наук України (тепер — Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України). Тут навчався в аспірантурі, захистив дисертацію і отримав науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук. Працював на посадах старшого математика Обчислювального центру Львівського філіалу математичної фізики Інституту математики АН УРСР, старшого наукового співробітника Інститут прикладних проблем механіки і математики, завідувача відділом у Центрі математичного моделювання ІППММ ім. Я. С. Підстригача НАН України. Був виконавцем і керівником науково-дослідних тем за програмами фундаментальних досліджень НАН України та ДКНТ України.
У 2004 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук на тему: «Математичні моделі та методи оптимізаційного відтворення теплофізичних параметрів земної поверхні».
З 2006 року — завідувач кафедри транспортних технологій Львівської філії Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. ак. В. Лазаряна. У 2007 році отримав звання професора кафедри. Був заступником голови спеціалізованої вченої ради К 20.051.09 із захисту кандидатських дисертацій у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.
Отримав подяки Міністерства транспорту та зв’язку Украї¬ни та Міністерства освіти і науки України.
Обирався народним депутатом Франківської районної ради м. Львова.
Член редакційної колегії збірника «Фізико-математичне моделювання та інформаційні технології». З 2011 року — заступник головного редактора цього збірника.
Наукові інтереси: моделювання та оптимізація нестаціонарних теплофізичних процесів у механічних системах, математичне моделювання транспортних процесів і систем.
Основні наукові здобутки: побудова оптимальних режимів інтенсивного навантаження і нагріву тонкостінних оболонок, а також моделювання теплофізичних полів за неповних даних.
Автор понад 100 наукових праць.